theroof.co.il

פירוק גגות אסבסט לבריאות וליופיעוד בשנת 1906 אישרה ועדה בריטית פרלמנטרית את מקרה המוות הראשון הנגרם כתוצאה מחשיפה
לאסבסט.
עד היום ניתן למצוא מקומות בהם ישנם גגות אסבסט בישראל

 

סכנת האסבסט
 
בעיות בריאות להן גורם חומר האסבסט מתחילות כשחלקיק האסבסט משתחרר ונשאף לריאות. האסבסט גורם למחלות ובעיות בריאותיות רבות ואסורות לשימוש בבנייה ותעשיה ברחבי העולם וגם בישראל:
  גגות אסבסט

  • אזבסטוזיס – מחלת ריאות הנגרמת מצלקות המצויות על רקמת הריאה. הצלקות נגרמות בגלל שגוף האדם מנסה להיפטר מחלקיקי האסבסט על ידי המסתו בחומצה.
  • מסותליאומה – סרטן הנגרם ברוב המקרים בגלל אסבסט. סרטן זה מתפתח בחלל החזה, חלל הקרביים או באזור הלב.
  • סרטן בית הקול – משויך גם הוא לאסבסט.
  • סרטן הקיבה, הבטן, הלוע והמעי הגס.
 
פירוק גגות אסבסט

אם נתקלתם בגג אסבסט כדאי לפרק אותו בהקדם. משרד הבריאות טוען שאסבסט צמנט, שהוא סוג האסבסט ממנו בנויים גגות, אינו מזיק לבריאות כל עוד הוא תקין ואינו שבור או סדוק. אך בגלל שלא ניתן לדעת מתי ייסדק או יישבר, כדאי להימנע מכך מראש על ידי פירוק של הגג ובניית גג חלופי.
 
פירוק גגות אסבסט צריך לקבל אישור של הועדה הטכנית לאבק מזיק. יש לבצע את הפירוק על ידי איש מקצוע שבידו היתר לביצוע עבודות אסבסט ולהגיש באמצעותו תוכנית לאישור הועדה.
 
פירוק הגג צריך להעשות בהתאם להנחיות: ביצוע בדיקות לבדיקת נוכחות סיבי אסבסט, עבודה תוך הגנה על הגוף בציוד נשימתי, איטום מקום העבודה, עיטוף פסולת וסימון שלה והובלתה לאתר פסולת המורשה לקליטה של פסולת אסבסט. בסיום העבודה יש להגיש דו"ח מסכם.
 
בשטח מצומצם של 20 לוחות אסבסט (50 מ"ר) משרד הבריאות אינו מחייב מינוי איש מקצוע, אך מציע להקפיד על ההנחיות. בכל מקרה, עדיף שהעבודה תיעשה על ידי איש מקצוע המוסמך לפירוק אסבסט.
 
לעיתים ממליץ המשרד לאיכות הסביבה להשאיר את גג האסבסט ורק לתחזק אותו כראוי, כי טוענים שפירוק גגות תקינים מסוכן יותר מהשארתם בשלמותם. במקרה זה ישנו שירות של המשרד להגנת הסביבה הנותן חוות דעת מקצועית לגבי מבני ציבור בלבד.

למבנים פרטיים ניתן לפנות לקבלני ומפקחי אסבסט המחזיקים אישור של הועדה הטכנית, ולקבל חוות דעת בתשלום.
 

תחליפי אסבסט עבור בניית גגות
 
לוחות פלרוף – לוחות המהווים תחליף לגגות אסבסט. התקנת גגות פלרוף מוצעת על ידי חברות בנוסף לפירוק גג האסבסט הקיים לפי הנחיות משרד הבריאות. הלוחות עמידים בפני קורוזיה, קרינת  UV ותנאי מזג אוויר קשים.
 
רעפי פלדה – פתרון לבניה קלה, כיסוי גג קל, בנית גג מבודד, אטום ומעוצב. הפנלים מיוצרים מפלדה ואלומיניום. התקנת גגות מרעפי פלדה ניתנת להרכבה עצמית.
 
אם אתם מתעקשים להתקין גג סולידי יותר, תמיד אפשר להתקין גג רעפים מסורתי.
 

שריפה במבנה בו היה גג אסבסט צמנט או כל דבר אחר העשוי אסבסט צמנט יכולה לגרום לשחרור מוגבר של הסיבים המסוכנים.
לכן, במקרה של שריפה יש לסגור את המתחם ולמנוע כניסה של אנשים, להציב שלטי אזהרה ולתאם עם המשרד לאיכות הסביבה ריסוס והספגה של ערמות הפסולת במים

 31/05/2011    theroof.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theroof.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2020 theroof.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתקיני גגות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום גגות
מחפשים חברה מומלצת לבניית גגות ? השאירו פרטים ותקבלו הצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם מתקיני גגות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!