theroof.co.il

בדיקת רטיבות - כשהגג יבש, התקרה נקייהשוק חומרי האיטום והתחזוקה מגלגל כל שנה כ-6.5 מיליון שקלים בשנה, זאת מאחר שכ-65% מהישראלים שנתקלים בבעיית רטיבות, מנסים לטפל בה בשיטת 'עשה זאת בעצמך', שיטה שלא תמיד מוכיחה את עצמה כיעילה


רטיבות שנוצרת בבית היא בעיה חמקמקה, היות ולא תמיד ניתן לזהות את סממניה הראשונים, ואילו הזיהוי והטיפול בה עלולים להגיע לחשבון של אלפי שקלים.

במקרים בהם בעיית הרטיבות חוזרת על עצמה בתדירות גבוהה, יש אפילו מקום להוריד את ערך הדירה. בשורות הבאות ננסה להבין מהי בדיקת רטיבות ומה משמעות הופעת הרטיבות בנכס.


כיצד נוצרת רטיבות בגגרטיבות

בעיית הרטיבות נוצרת בעקבות בידוד גגות כושל או באשמת חלקים בגג שאינם מחוברים היטב. למעשה, חיבור רופף הוא לא בהכרח תוצר של כשל, אלא מצב שיכול להתהוות עם הזמן, כאשר חומרי הבניין מתחילים להרקיב עד לכדי ניתוק.

אפשרות נוספת לחדירת מים היא כאשר מונחת על הגג שכבה שהיא אטימה בפני מים, אך אינה ארוכה מספיק כדי להכיל את כל שטח הגג. אז אנחנו רואים מצב שבו השכבה הזו פשוט מתכופפת ומאפשרת למים לחדור פנימה.

כמובן שבנייה איכותית תגן על הגג מפני חדירת רטיבות ותקטין את הסיכוי להיווצרות הבעיה הזו, אך היא אינה יכולה למנוע אותה במאה אחוז.

בעיית הרטיבות נוצרת בעיקר בגגות, אך לא רק, שכן היא יכולה להופיע גם בקירות, בחניונים ובמרתפים. בנוסף, בעיית הרטיבות יכולה להיווצר גם בצנרת הניקוז או בכל מקום אחר בבית שבו התבצעה עבודת איטום רשלנית.

בעיית הרטיבות יוצרת כשלים אסתטיים המופיעים ברחבי הבית, כמו קילופי טיח ופגיעות מהותיות בעבודות הגבס ובמשקופים.

מעבר לפגיעה האסתטית, בעיית הרטיבות יכולה גם ליצור תופעות כגון עיבוי, עובש ופטריות, שכן רטיבות פנימית מהווה למעשה בית גידול אופטימלי עבורם. לכן, מעבר לכך שרטיבות היא מפגע אסתטי, מדובר בסכנה בריאותית של ממש.


כיצד מתבצעת בדיקת רטיבות?

בדיקת רטיבות מקצועית אמורה לדעת לאבחן את מקור הרטיבות, ולזהות האם מדובר במקור רטיבות חיצונית או מתוך מוקדי לחות פנימיים, כמו במקרה של עיבוי. כמו כן, בדיקת רטיבות תדע לאבחן האם קיימים סימנים של עובש ופטריות בבית.

בדיקת רטיבות מקצועית מתבצעת ללא יצירת נזק לבית, אלא באמצעות מכשיר ייעודי שסורק גלי אנרגיה ומעבד אותם לכדי אותות אלקטרוניים. באמצעות עיבוד האותות, יודע המכשיר לזהות את הטמפרטורה של הגוף שסרק, מבלי לבוא עמו במגע פיזי.

מי שיתבונן בסריקה של המכשיר יוכל ממש להבחין בהבדלים בין הטמפרטורות באמצעות סקאלת צבעים, כאשר סקלאת צבעים חמה יותר מסמלת טמפרטורה גבוהה ואילו סקאלת צבעים קרה, על גבול השחור, מסמלת טמפרטורה נמוכה יותר.

מאחר שהרטיבות החיצונית מתאדה כל הזמן לאוויר, הטמפרטורה במקומות שבהם קיימת רטיבות היא בהכרח נמוכה יותר מהטמפרטורה הכללית השוררת בחלל. אפקט זה פועל בצורה הפוכה על רטיבות פנימית, שמושפעת מהחום של המבנה ולכן היא גם פחות נתונה לשינויים כמו התאדות.
 

כמה עולה בדיקת רטיבות

עלות בדיקת רטיבות עולה בין 1,200- 2500 ש"ח. המחיר מתייחס לבדיקה עצמה, שכן במידה ויתגלו כשלים, יתכן שתצטרכו לשאת בעלויות נוספות בגין איטום גגות או טיפול בנזילות.


כדי למנוע בעיית רטיבות בעתיד, וודאו שאתם עושים שימוש בחומרי איטום איכותיים בלבד. זכרו תמיד כי לפעמים הזול הוא היקר, ולכן השקעה במוצרי איטום איכותיים תשתלם בטווח הרחוק
24/08/2011    theroof.co.il


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר theroof.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


Copyright © 2021 theroof.co.il כל הזכויות שמורות
אתר מתקיני גגות מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים מתחום גגות
צריכים לעשות איטום בגג ? השאירו פרטים ותקבלו מידע והצעות בהקדם
אנחנו עובדים עם מתקיני גגות מובילים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!